ZOBOZDRAVSTVENI PREGLED
Naročite se na brezplačni in neobvezujoč prvi pregled. Posvetili se vam bomo in vas povprašali o vaših željah in pričakovanjih, ter vam strokovno svetovali ustrezno rešitev. Predstavili vam bomo celosten načrt zdravljenja, pregledali rtg dokumentacijo in vas seznanili s časovno in finančno platjo zdravljenja.
Sodelovanje z vrhunskimi specialisti nam omogoča, da najdemo rešitev tudi za najzahtevnejše primere.
ZALIVKE | PLOMBE
Za nadomestitev manjkajoče zobovine zaradi zobne gnilobe (kariesa) ali poškodbe lahko uporabimo več materialov. V preteklosti se je za to uporabljal amalgam (srebrne plombe), ki ga je danes skoraj povsem izpodrinil kompozit (bele plombe). Amalgam namreč vsebuje živo srebro, zaradi česar je na Švedskem in Norveškem v celoti prepovedan. Za izdelavo bele zalivke iz kompozita je potrebno tudi manjše odstranjevanje zoba, saj se le-ta material na zob lepi. Z zobom se barvno povsem sklada, življenjsko dobo pa ima enako amalgamu.
Za nadomestitev večjega manjka zoba lahko uporabimo tudi kompozitni ali porcelanski inlay ali onlay. To je plomba narejena v zobotehničnem laboratoriju, zaradi česar je estetsko najboljša odločitev. Zob stabilizira in ima daljšo obstojnost. Zanjo sta potrebna dva obiska.
ODSTRANJEVANJE AMALGAMSKIH ZALIVK
Amalgam je zlitina živega srebra (50%), srebra, kositra in cinka. Znani so toksični vplivi na okolje, strupen pa je tudi za naše telo, saj se nalaga v organih (pluča, ledvica, jetra, možgani). Tako se predvsem ob prisotnosti avtoimunih bolezni, alergij, kroničnih stanj odločamo za zamenjavo amalgamskih zalivk z ustreznejšimi kompozitnimi (belimi) zalivkami in inlayi (zalivka narejena v laboratoriju). Ob vstavljanju , predvsem pa ob odstranjevanju zalivk prihaja do sproščanja hlapov živega srebra in mikrodelcev, ki jih pacient lahko vdihne ali vnese v telo s požiranjem, zato amalgamske zalivke v naši ordinaciji odstranjujemo s posebno previdnostjo. Uporabljamo specialne nastavke za sesalce, gumijaste opne, ter posebne karbidne svedre, v skrbi, da boste po nepotrebnem požrli ali vdihnili čim manj delcev ali hlapov.
Po odstranjevanju telo potrebuje kar nekaj časa, da izloči živo srebro iz organov, zato priporočamo odstranitev največ dveh amalgamskih zalivk na mesec.
ZDRAVLJENJE ZOBA
Včasih pride zobna gniloba ali poka pri poškodbi tako globoko, da pride do odmrtja pulpe – to je živec, ki se nahaja znotraj zoba. Tak zob lahko boli in ali se zabarva – potemni, povzroča otekline dlesni ali pa ne povzroča težav in mirno čaka, ko bo padec imunskega sistema povzročil vse te simptome in vas napotil k zobozdravniku, zato ne gre čakati, ampak na obiskati.
Potrebnih bo več obiskov. Mi vam bomo s posebnimi inštrumenti zobni živec odstranili, kanal sčistili in razširili. Med sejami bomo v zob vnesli zdravilo, ter ga na koncu neprodušno in tesno zaprli, ter s tem preprečili ponovno infekcijo, ter na koncu izdelali plombo ali prevleko. Cel postopek je časovno potraten, a boste zob obdržali v ustih, kar je veliko boljše kot ekstrakcija zoba in nadomestitev z implantatom ali mostičkom.
ODSTRANJEVANJE ZOBNIH OBLOG
Redno odstranjevanje je predpogoj za zdrave dlesni in zdrave zobe. Da Vam olajšamo vsakodnevno čiščenje in zmanjšamo nabiranje oblog, poteka čiščenje zobnega kamna v treh korakih.
Najprej z ultrazvočnim čistilcem odstranimo večje grobe zobne obloge. V drugem koraku s peskanjem, s posebnim prahom pod pritiskom, odstranimo vse fine obloge in zabarvanja. V tretjem koraku zobe zapoliramo, saj se na gladko površino tudi obloge težje lepijo in vam s tem olajšamo skrb za ustno higieno.
ZDRAVLJENJE PARODONTALNE BOLEZNI
Ni potrebno, da bi izgubili svoje zdrave zobe zaradi bolezni obzobnih tkiv. Prav tako ni potrebno, da vas moti krvavenje dlesni, ustni zadah in majavost zob. Gre za eno najpogostejših težav svetovne populacije. Skoraj vsi Slovenci imamo neko obliko vnetja obzobnih tkiv. Zanjo ne obstaja čudežna tableta, ki bi vas povsem ozdravila, a se da s pravim sodelovanjem in pristopom uspešno zaustaviti in omiliti.
Pomembno je, da vzdržujete odlično ustno higieno, mi pa vam bomo nudili poduk o ustni higieni, inštrukcije, motivacije, odstranili trde in mehke zobne obloge, ter luščili in gladili zobne korenine, ter s tem odstranili okužen zobni cement in zobne obloge pod dlesnijo.
ZOBNA PROTETIKA
Izdelujemo snemne in fiksne protetične nadomestke. Nudimo prevleke ali mostičke, ki so kovinsko keramične, polno porcelanske ali iz cirkonija. Izdelujemo mostičke, delne- wizil in totalne zobne proteze. Izdelujemo tudi implantate in njihove nadgranje – krone ali proteze na implantatih, snemljive in nesnemljive mostičke na implantatih (All-on-four ali All-on-six).
Možnosti je veliko, ustrezno rešitev za vaše ustno zdravje bomo izbrali skupaj na brezplačnem zobozdravstvenem pregledu.
EKSTRAKCIJA ZOBA
V primeru, da ne gre drugače, je zob potrebno izpuliti. Skupaj se bomo pogovorili in odločili kako ga nadomestiti. Bodisi z mostičkom ali z implantatom, lahko tudi s snemno protezo.
Okrevanje je navadno hitro in ne traja več kot dan ali dva, vendar je pomembno, da se držite navodil.
- Rano pustite kar se da na miru. Ne spirate s čajem ali ustno vodo. Ne drezajte rane s prstom ali jezikom.
- Proti bolečini lahko vzamete katerokoli zdravilo razen Aspirina.
- Vsaj dva dni se izogibajte kajenju in slamicam, da ne ustvarjate podtlaka, s katerim bi odplaknili strdek.
- S hladnim obkladkom si lahko zmanjšate oteklino prvi dan.
IMPLANTOLOGIJA
Zobni vsadki (implantati) omogočajo trajno in kvalitetno rešitev za manjkajoče zobe. Alternativa implantatu je izdelava mostička za kar je potrebno obrusiti sosednja zdrava zoba, za implantat pa to ni potrebno. Z njimi lahko oskrbimo brezzobo čeljust, zapolnimo vrzel enega ali več manjkajočih zob. V naši ordinaciji opravimo vse faze – od kirurške do protetične.
Vstavljamo implantate Straumann in Neodent (specialist oralni kirurg opravi kirurške faze).
ORALNA KIRURGIJA
Oralno-kirurške posege pri nas opravlja dr. Gašper Fortuna po predhodnem naročilu.
Opravljamo:
- Vstavitev implantatov
- Izkles modrostnih zob
- Ekstrakcija zob in zaostalih korenin
- Apikotomijo
- Podaljšanje klinične krone
- Frenulotomije
- Reženjske operacije
BELJENJE ZOB
Nudimo varno in preizkušeno obliko beljenja zob. Na podlagi odtisa vaših zob izdelamo gume. Prejeli boste gele, ki jih boste nanašali v gume in zobe belili dober teden preko noči. Rezultati so zagotovljeni in videni postopno, tako da lahko postopek poljubno prekinete, ko dosežete želeni odtenek. Gume shranite doma in v primeru da leta kasneje želite ponovno posvetliti zobe, le dokupite gel in ponovite postopek za noč ali dve.
ESTETIKA OBRAZA – POLNILA
Kožna polnila – dermalni filerji, ki niso narejena na osnovi hialuronske kisline neživalskega izvora, koži na naraven način pomagajo vrniti elastičnost in polnost, izboljšajo njeno elastičnost, spodbujajo ustvarjanje koži lastnega kolagena.
Torej, če želite izboljšati izgled brazgotine na obrazu, zapolniti gubice in si povrniti mladosten videz ali pa samo povečati ustnici, se oglasite na pregled, kjer vam bomo svetovali in se skupaj odločili kam in koliko aplicirati polnila. Sama aplikacija polnila ni boleča, saj vam ciljno področje anesteziramo z anestetično kremo ali predlagamo lokalno anestezijo. Učinki so vidni takoj, polnilo pa učinkuje do 12 mesecev. Z vsakim polnilom dobite certifikat biokompatibilnosti.
OPORNICE in ŠČITNIKI
Če ste opazili, da se vam zobje krajšajo, krušijo, včasih pa vas zjutraj boli ob ušesu, je potrebno poiskati vzrok.
Največkrat se ugotovi, da pacienti nezavedno stiskajo zobe in z njimi škrtajo. Da zobe zaščitimo in preprečimo bolečine v mišicah in sklepih, vam na osnovi odtisa vaših zob v laboratoriju izdelamo opornico, ki jo nosite med spanjem.
Športnikom, tudi rekreativnim, pa za zaščito izdelamo ščitnik, ki ščiti zobe in dlesni pred udarci od spredaj in od spodaj, ko zobje udarijo skupaj.
OTROCI
Zdravi zobje se začnejo že s skrbjo za prvi izrasli zobek. Takrat je tudi čas, da pripeljete svojega malčka prvič k zobozdravniku. Svetovali vam bomo o pravilni negi prvih zob in o primerni prehrani. Pojasnimo vam vse o izraščanju zob, vaš otrok pa se z rednimi obiski tudi navadi » tete v beli obleki« in strahu pred zobozdravnikom ne bo poznal. Otrokom, če je potrebno , naredimo plombe in kompozitnih materialov – »bele zvezdice«, po potrebi zalijemo fisure na mlečnih kočnikih in zaščitimo zobe s fluoridnimi premazi. Otrok pa domov odnese še majhno nagradico.
Če otroka šele načrtujete ali pa že nosite majhno pikico v svojem trebuhu, ne smete pozabiti na obisk zobozdravnika, saj s pregledom lahko odkrijemo morebitne težave, ki se v nosečnosti še stopnjujejo in jih je med nosečnostjo težko rešiti.